NÁVRAT NA VSTUP DO NOVOMĚSTSKÉHO KURÝRA.


DOBOURÁNO. TAK SE PODÍVEJTE, JAKÉ MALEBNÉ ZÁKOUTÍ VZNIKLO V NAŠEM PŘEDVÁNOČNÍM MĚSTĚ

Vloženo 2.12.2021

Je dokonáno. Rozkaz vedení města splněn.


A tak zde má město na prodej tento pozemek (viz níže). Má být nabídnut k prodeji do konce prvního čtvrtletí 2022, viz níže uvedený úkol pro pana starostu ze zápisu ze Zastupitelstava č. 20. Je zajímavé, tento úkol pro pana starostu není evidován v zápise pod příslušným číslem úkolu, jak to u úkolů v ZM je obvyklé. Uvidíme, jak se objeví v kontrole úkolů. Jsou stanoveny určité podmínky pro kupce, včetně dodržení změny č. 1 Regulačního plánu Rychta (zatím tato změna nebyla zveřejněna). A tak se nechme překvapit jací zájemci se objeví a co občanům našeho města nabídnou.

A hlavně - kdo bude vybrán, aby pokračoval ve vytváření konečné podoby toho našeho "Zlatého trojúhelníku", kterou ovšem vedení našeho města dosud nedefinovalo.


Jindřich Buchal.

BOURÁNÍ CIS SE STALO SKUTEČNOSTÍ

Vloženo 07.11.2021

Nejdříve několik slov paní Libuše Matoušové:

Citace:

Milí spoluobčané i vážení klienti,
tento týden začínáme bourat naše provoznovny - CIS a obchody, a vy se nás neustále ptáte proč nyní v této ekonomické, energetické, materiálové a covidové krizi. Odpověď je jednoduchá, Rada města i Zastupitelé tam již tyto objekty nechtějí.

Pouze cca 6 zastupitelů města se snažilo ostatním vysvětlit, že není nyní vhodný čas, protože město ještě nemá rozhodnuto co bude s pozemkem podnikat a nemá ani platný regulační plán.
Aktivní byl hlavně Ing.Čopík, zastupitelé ODS - p. Slavík, p. Jarolímek a p. Vrátný a vždy kontruktivní pí Kulhavá, ostatní z 21členného zastupitelstva byli pro zbourání do konce roku 2021.


To je moje poslední vyjádření k celé situaci a nyní je na občanech, aby sledovali další postup.


Libuše Matoušová
CIS-cestovní agentura s.r.o.


Konec citace.A zde přidávám bod 3.3 ze Zastupitelstva města č. 20 (září 2021), kde se definitivně rozhodlo o tom bourání.
Budoucnost ukáže, zda to bylo unáhlené rozhodnutí, které vzhledem k celkové situaci řešení věcí v tzv. "Zlatém trojúhelníku" nebylo v tomto termínu nutné.A zde nabízím první fotografii z té smutné a rozporuplné události v našem městě:


Fotografie je ze sobotního dopoledne, kdy bourání začalo.

A můžeme si začít tipovat, jak bude dále v tomto prostoru naše město postupovat a v jakém časovém horizontu
se tam něco smysluplného objeví. Snad ti naši moudří představitelé - viz výše - vědí co činí.


Jindřich Buchal.

A JE TU JEDNA DOBRÁ ZPRÁVA O CIS V NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ

Přestěhovali se na nové místo v Nerudově ulici.


Vloženo 11.10.2021


Jindřich Buchal.

BLÍŽÍ SE AKCE "B". BOURÁNÍ CIS. TVRDĚ A NESMLOUVAVĚ.

Vloženo 06.10.2021
Tak toto je poslední pohled na příjemné zákoutí, na které jsme si za ta léta jeho existence zvykli.
Nyní vedení města rozhodlo kategoricky - zbourat. A to za situace, kdy město vůbec neví, jak a kdy tam bude budovat další řešení tzv. "Zlatého trojúhelníku".
Zatím není vydána tzv. "Změna č. 1 Regulačního plánu Rychta", město ani nedokázalo na posledním Zastupitelstvu sdělit termín jejího vydání ani co bude vlastně obsahovat.
Naštěsti občané o služby CIS nepřijdou. Jenom se přestěhují do Nerudovy ulice.
A my občané můžeme jen odhadovat, jak dlouho budeme chodit kolem nehezkého prostoru, který se zbouráním odkryje. Například na obrázku níže.


Tak i tento pohled se odkryje po zbourání. Je to zadní část Železářství.Zde pohled na CIS, když v tomto prostoru začínal. Je to z roku 1996.

Článek v regionálních novinách ECHO z roku 1998.

Jindřich Buchal.