NÁVRAT NA VSTUP DO NOVOMĚSTSKÉHO KURÝRA.

V Novém Městě nad Metují se konala oslava dne osvobození.

vloženo 8. 5. 2015.

Program celé akce byl opravdu bohatý.

Pořadatelé předvedli pořádný kus dobré práce.
Taneční orchestr Relax band.

Napsali o sobě:
V dnešní době plné reprodukované počítačové hudby si Vám dovolujeme nabídnout malou změnu - hudební produkci ve formě živé hudební skupiny, které může umožnit zpestření Vámi pořádaných programů, promenádních koncertů, večírků, plesů, odpoledních čajů a tanečních večerů.

Naše hudební skupina pochází z Náchodska (Královéhradecký kraj), z blízkosti města Náchoda, které leží 2 km od hranic s Polskem a asi 150 km na východ od Prahy.

RELAX BAND je středně velký taneční orchestr se sólisty obohacený o ženský zpěv. Těleso má devět členů.

A opravdu hráli perfektně.
Na náměstí bylo instalováno několik stánků a panelů s historickými fotografiemi, zbraněmi a věcnými upomínkami na dobu druhé světové války včetně členů všech možných armád.
Jak je vidět, s odstupem času se mohou spřátelit i původně nepřátelští členové bojových jednotek.
Saxofonisté z Relax bandu.
Přítomné pozdravili několika slovy

ředitel Městské knihovny
pan Mgr. Vladimír Růžička
(vlevo)

a pan starosta Nového Města nad Metují
Petr Hable
.
Program obohatilo vystoupení akrobatického pilota Martina Šonky.
Ve vyhlášené restauraci a hotelu "U Broučka" na novoměstském náměstí měli pěkný fofr.

Nejen, že se před hotelem konala výše prezentovaná akce, ale také běžel zápas v hokeji Česko - Francie, takže provoz zde byl náramný.
A pivo samozřejmě také! Filtrované i nefiltrované.

Děkujeme pane Hylena.
Jako obvykle se můžete podívat na fotogalerii z této akce - i když tentokrát jsem akci neabsolvoval celou, na ohňostroj jsem se díval už z domova.

Oslava dne osvobození v Novém Městě nad Metují.


A na závěr fotografie z nácviku Martina Šonky - zde se jen těsně vyhýbá zámecké věži.

Pro klid diváků - není to tak úplně pravda.

Oslavy 70. výročí konce II. světové války v Novém Městě nad Metují.
(Tisková zpráva vydaná Novým Městem nad Metují - vloženo 11.5.)
V Novém Městě nad Metují byl čtvrtek 7. května ve znamení oslav konce 2. světové války. Hlavní program začal v 17.00 hodin na Husově náměstí a mezi největší lákadla odpoledne patřila letecká exhibice akrobatického pilota Martina Šonky nad historickým Husovým náměstím. Leteckému vystoupení předcházela v 16.15 hodin beseda s Martinem Šonkou v Městské knihovně, při které se návštěvníci ptali na nejrůznější otázky týkající se akrobatického létání. Součástí akce byla také výstava historických zbraní, uniforem a vojenské techniky z období 2. světové války. Zúčastnili se jí členové tří klubů vojenské historie - Klub vojenské historie Dobruška, NS 82 Březinka a KS 20 Pláň.

"Návštěvníci si mohli prohlédnout uniformy a výzbroj Spojenců, ale i zbraně nacistické. K vidění byly uniformy amerických i ruských vojáků nebo uniformy vojáků německých jednotek SS. Součástí výstavy byla rovněž ukázka nejrůznějšího vojenského vybavení a byly zde k vidění takové rarity jako těžký vojenský kulomet nebo kompletně vybavený vojenský kufřík, který mimo jiné obsahoval leštidlo na boty či holící potřeby." uvedl Vladimír Růžička, ředitel Městské knihovny.

Velký potlesk sklidil koncert místního pěveckého sboru Terénní berušky ze ZŠ Krčín. Vystoupily také mažoretky z Domu dětí a mládeže Stonožka za doprovodu Dechové Harmonie Náchod a hudební skupina Relax band. Nedílnou součástí oslav bylo jako každoročně několik pietních aktů u pamětních desek obětem války ve Spech, Krčíně, Vrchovinách a na náměstí Republiky v Novém Městě nad Metují.

Večer městem prošel jako každoročně lampiónový průvod, který vycházel z Husova náměstí ve 20.30 hodin. Součástí průvodu bylo i položení květin u pomníku padlých na náměstí Republiky, kde starosta města Petr Hable ve svém projevu vzpomenul průběh konce války v Novém Městě nad Metují. Na závěr zazněla státní hymna a slavnostní salva na počest padlých hrdinů.
Za doprovodu Dechové Harmonie Náchod zamířil lampiónový průvod do areálu místní sokolovny, kde byl celý večer ve 21.15 h. zakončen velkolepým ohňostrojem.

"Celou akci hodnotím jako nadmíru vydařenou a rád bych poděkoval všem organizátorům, především pak řediteli Městské knihovny Vladimíru Růžičkovi, který s nápadem uspořádat ji v takto velkém stylu přišel. Velmi milou zprávou pro všechny organizátory je i návštěvnost - oslav konce války v Novém Městě nad Metují se zúčastnilo přes 3.500 návštěvníků!" zhodnotil akci starosta Petr Hable.