NÁVRAT NA VSTUP DO NOVOMĚSTSKÉHO KURÝRA.
Vloženo 18. 07. 2018.

V KLOPOTOVSKÉM ÚDOLÍ ZAČAL ÚŘADOVAT JELEN MATĚJ
Tisková zpráva města:
"V prvním týdnu prázdnin se v Klopotovském údolí děly velké věci. Na stezce podél potoka se objevilo 8 nových informačních tabulí a 4 dřevěné interaktivní prvky. Zatímco na informačních tabulích se již připravuje jelen Matěj, aby mohl malé návštěvníky seznámit s životem v Klopotovském lese, interaktivní prvky netrpělivě vyhlíží první zvídavé děti.

Ty si zde na 1.5 km dlouhé stezce budou moci vyzkoušet, jak daleko oproti lesním zvířátkům doskočí, porovnat jaký zvuk mají různé druhy dřeva, přesvědčit se, že strom je pro zvířátka totéž jako pro nás bytový dům a les je vlastně takovým velkým zvířecím sídlištěm. V neposlední řadě si děti zahrají na stopaře a pokusí se určit, jaké zvířátko zanechalo v lese své stopy. Ve výčtu důvodů proč se do Klopotova vydat nesmí samozřejmě chybět ani největší lákadlo údolí, obůrky se zvířátky - jeleny a divokými prasaty i voliéry s ptactvem. Celé putování je doplněno rébusem od jelena Matěje, jehož řešení dětem zkrátí čekání na opečené špekáčky na konci stezky a odhalí tajemství příběhu sedláka Merty.

Od pátku 13. července 2018 mohou výletníci sbalit své špekáčky do batůžku a vydat se bez obav do lesního světa na dobrodružství s jelenem Matějem."

Tolik Nové Město ve své zprávě.
Klopotovské údolí je jedno z krásných míst v okolí Nového Města nad Metují. A již dlouhodobě má tradici, že je možné se tam podívat z blízka na lesní zvěř. Zašel jsem se tam podívat na ty novinky. Dnes je to dovedeno opravdu k dokonalosti. Krása a romantičnost místa je propojena tabulemi s poučným povídáním. Bezvadné!

Takže podívejte se na několik fotek:
Lesníkova studánka.


Tak co tomu říkáte? Určitě to stojí za návštěvu.


Je tam opravdu ta šlápota?

<Jindřich Buchal.