NÁVRAT NA VSTUP DO NOVOMĚSTSKÉHO KURÝRA.

VÝSLEDKY VOLBY PREZIDENTA V NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ V PRVNÍM KOLE

Vloženo 15.01.2023Komentář Novoměstského kurýra:
Tak první kolo prezidentských voleb má naše město za sebou. Výše vidíte výsledky a účasti v jednotlivých okrscích.
Je zřejmé, že rozdíl mezi Babišem a Pavlem ve prospěch Petra Pavla je u nás podstaně výraznější, než tomu je v republice. To je dobře.
Ano, asi by se do funkce nového prezidenta našly v naší republice výraznější a šíře orientované osobnosti. Ale, jak to často bývá, takové osobnosti díky své skromnosti a smyslu pro důstojnost nevstupují do volebního boje, který, jak vidíme i nyní, často zabředne do trapných přestřelek a napadání.
Ovšem, přiznejme, že Petr Pavel má vlastnosti a vystupování, které nového prezidenta, kterým, jak věřím Petr Pavel bude, budou zdobit. Konečně skončí trapné "angažmá" Miloše Zemana.

A jak by v našem městě čistě teoreticky mohlo dopadnout druhé kolo?
Je docela pravděpodobný předpoklad, že voliči Nerudové (799), Fišera (463), Hilšra (126), Zimy (38) budou volit Pavla (2182), což dohromady dává 3608 hlasů.
K Babišovi (1540) by se možná mohli přidat voliči Bašty (230), což dává 1770 hlasů. A tak v našem městě je docela vysoká pravděpodobnost, že zvítězí Petr Pavel. Samozřejmě, takový ideální počet nenastane, ale rezerva je dost veliká.
Ovšem, pro celou republiku budou platit trochu jiné počty. Uvidíme.

Ještě chci připomenout jednu důležitou skutečnost. Podle výsledku voleb a počtů hlasů jednotlivým kandidátům, lze docela dobře vyvodit strukturu politického spektra v našem městě. Závěry si udělejte sami.
A tak nezapomeňme - za 14 dnů je druhé kolo voleb. Naše účast je důležitá.

Jindřich Buchal.
l