NÁVRAT DO "HISTORIE"
PODÍVEJTE SE, JAK JSME SI STAVĚLI V LETECH
1969 AŽ 1970 DRUŽSTEVNÍ BYTY.


Možnost získat byt po příchodu do Stavostroje v té době byla velmi problematická. Hodně nás začínalo
s bydlením na internátě na Malecí (dnes naproti Vernerovi). Často už s jedním nebo více dětmi. Takže nezbývalo, než využít možnost družstevní výstavby svépomocí, do které se moc lidem nechtělo, protože bylo nutno pracovat vlastníma rukama. Tehdy se otevřela možnost stavět v místě bývalého zahradnictví
v tehdejší Kadaňkově ulici a to nejdříve bytový dům se čtyřiceti byty (čtyřicítka) a následně se začátkem posunutým o rok dům s dvanácti byty (dvanáctka).
No tak jsme se do toho dali. Podívejte se jak to vypadalo.

NEJDŘÍVE ALE NĚKOLIK FOTEK JAK TO VYPADÁ V SOUČASNÉ DOBĚ:
A NYNÍ ZPĚT DO HISTORIE:

No a takhle to vypadalo po výkopu základové jámy. Naštěstí Stavostroj dělal stavební stroje
takže jsme to ručně kopat nemuseli.Láďa Edl s malým buldozerem půjčeným ze Stavostroje prováděl všechny "drobnější" zemní přesuny".A tady pilně pracuje Jindra Kumprecht - jak je vidět na ruční práci toho zbylo hodně.Uznejte sami - byla to "makačka".Jak vidíte, postavili jsme si slušné staveništní zařízení.A už se zdilo - Vašek Šimek byl jedním z "mistrů" zedníků.Láďa Janata nejen dobře zdil ale i perfektně doplňoval tekutiny.Láďa Fidler dělal políra, stavbyvedoucího Ota Horák.Často bylo nutné se nad prací zamyslet.Jen tak mimochodem jsme postavili také kanceláře pro bytové družstvo.Takhle to vypadalo na prvního máje 1970. Na fotografii je vidět, že stavba "dvanáctky" už byla také zahájena.

Toto samozřejmě nejsou všechny fotky, které mám k dispozici. Podívejte se na dvě níže uvedené fotogalerie.
Poklepáním na níže uvedený odkaz otevřete fotogalerii.  Stavba "čtyřicítky" - první série.
  Stavba "čtyřicítky" - druhá série.
<